Mehmet İlker ÜNAL Adı Konmamış Savaş Kimlerin İşine Yarar? (Mehmet İlker ÜNAL / 06.09.2021)

Risk, Portekizcede: ‘Bilinmeyen sulara yelken açmak’ anlamına gelir.

 

Yeni varyantlarla sürekli karşımıza çıkan, nerede duracağı, nasıl önleneceği, nasıl tedavi edileceği konusunda büyük belirsizlikler taşıyan ve korkular doğuran SARS-COV-2 Virüsü hakkında öne sürülen ‘Biyolojik Silah’ iddiaları tüm dünyada ana akım medya tarafından görmezden gelindi.


Nobel ödüllü Fransız Virolog Prof. Luc Montagnier, Covid-19 hastalığına neden olan SARS- COV-2 virüsünde AIDS’e yol açan virüsten parçalar olduğunu iddia etti. Virüsün bu nedenle ancak laboratuvarda üretilmiş olabileceğini öne süren Montagnier ‘ Araştırmalarımızda bu virüsün değiştirilmiş olduğu sonucuna vardık. Yarasadan gelen klasik bir virüs modeli var, bu modelin üzerine HIV kesitleri eklenmiş.’ şeklinde konuştu.
Nobel ödüllü bir bilim adamı olmasına rağmen, Montagnier’in iddiaları bilim çevrelerinde de gerekli ilgiyi görmedi.Hatta, alaya alma, magazinleştirme ve değersizleştirme gibi medya taktiklerine maruz kaldı.


Francis Boyle, Illinois Üniversitesi Hukuk Fakültes`inde Uluslararası Hukuk profesörüdür.
1989 Biyolojik Silahlar ve Terörle Mücadele yasası olarak bilinen ve ABD Kongresinin her iki meclisi tarafından oy birliği ile onaylanarak Başkan Bush tarafından yasalaştırılan Biyolojik Silahlar Sözleşmesi için ABD yerel uygulama mevzuatını hazırladı.


Dr. Francis Boyle, virüsün potansiyel olarak öldürücü olduğunu ve saldırgan bir biyolojik savaş silahı ya da ‘ işlev kazanımı’ yoluyla genetik olarak değiştirilmiş çift kullanımlı Biyolojik Savaş silahı olduğunu söylüyor.
Dr. Boyle,Vuhan BSL-4 Laboratuvarının aynı zamanda özel olarak belirlenmiş bir Dünya Sağlık Örgütü araştırma laboratuvarı olduğunu ve Dünya Sağlık Örgütü’nün neler olduğunu çok iyi bildiğini iddia ediyor.

SARS-COV-2 Virüsü Genetik Mühendisliğinin ürünü müdür?
Bu sorunun cevabı virüse karşı verilen mücadelenin eksenini temelden değiştirecek güçtedir.
Çünkü doğal virüsten kaynaklanan salgınlar, bir halk sağlığı sorunudur ve muhatabı Sağlık Bakanlığı ve halk sağlığı uzmanlarıdır.


Virüs, Biyolojik Silah olarak üretilmiş ve yayılmış ise bir Milli Güvenlik sorunudur. Bu durumda bir salgın yönetiminden çok bir savaş yönetimi söz konusudur.


Bir Biyolojik Savaşı kontrol ederek etkisini yok etmenin iki önemli ayağı vardır.

- Silahın (Organizmanın) biyolojisini tanımak, düşmanın hedeflerini anlamak.

-Hayatın akışını ve kurumsal işleyişi durdurmadan; azaltma, sınırlama,önleme ve tedavi çabalarını uygulamak.

Ülkemizin bu mücadelede iki önemli avantajı var. Krizlere dayanıklı bir toplum yapısı ve tecrübeli,özverili sağlık kadrosuna sahip tıbbi bakım sistemi.

Güçlü yönlerimizi öne çıkaracak, zayıf unsurları destekleyecek, savaşı masa başından değil sahadan yönetecek bir stratejik aklın devreye alınmasıyla birlikte,

medyanın çıkar ilişkilerine dayalı dezenformasyon ve kirli bilgi yaymasını da engellemek gerekmektedir.

Küresel elitlerin `Büyük Sıfırlama` adı altında insanlığa yaptıkları `Büyük Meydan Okuma` aslında adı konmamış bir savaş ilanından başka bir şey değildir.

Bu meydan okumaya karşı cevabımız ne olacaktır?

Ya onların rotasına girerek, Bilinmeyen sulara yelken açacağız; ya da `Biyolojik Savaş`ın adını koyacağız, metodlarını öğreneceğiz ve korkuya kapılmadan, kapanmadan, gözetlenmeden, mahremiyetimizden taviz vermeden baş etmeye çalışacağız.

Sağlıcakla kalın.

Diğer Yazılarını Gör
Tüm Hakları Saklıdır. Copyright 2021 © bilgi@saglicaklagel.com

Gizlilik | Kullanım Koşulları


Sağlık Sitesi