Ne Yapmak İstiyoruz?Ne Yapmak İstiyoruz?

Bilgiye ulaşmanın çok kolay, ancak doğru bilgiyi bulmanın, ayırt etmenin gittikçe zorlaştığı bir bilgi karmaşası ile yüzyüzeyiz. 

İnsan bedeninin "Tıp Endüstrisi" tarafından bir makina gibi ele alınması ve aşırı uzmanlaşma tüm dikkatlerin fiziksel sağlık üzerinden toplanmasına yol açmış; sağlığın ruhsal zihinsel duygusal manevi ve ekonomik boyutları göz ardı edilmiştir. Sosyal sorunlara tıbbi çözümler bulma kolaycılığı modern hastalıkların sayısını arttırmakta ve ilaç sektörünün pazarı yeni hastalıklarla sürekli büyümektedir.

 

Amacımız; Tıbbın sınırlarına girmeden, sağlığın korunması ve teşviki için Sağlık Okuryazarlığı uygulama programları geliştirmektir.

Hedefimiz; Sağlık okuryazarlığı ve sağlık iletişiminin imkan ve yöntemlerini kullanarak sağlığa yönelik tehditleri ve riskleri görünür ve anlaşılır bir hale getirmek için, doğru kaynaklardan doğru bilgilerden doğru mesajlar oluşturmaktır. 

Saha deneyimlerinin ortaya çıkardığı bir gerçek önümüzde durmaktadır. "Anlayış değişikliği olmadan davranış değişikliği olmaz.

Sağlıcakla kalın. 

 

M. İlker ÜNAL  Sağ.Bak.eski Müşaviri (Sağlık İletişimi Gönüllüsü)

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright 2021 © bilgi@saglicaklagel.com

Gizlilik | Kullanım Koşulları


Sağlık Sitesi