• Ana Sayfa • Gündem / Yorum Covid 19 • Kütüphane • Videolar • Hakkında • İletişim
Bilek Ağrısı
Bilek Ağrısı Bilek Ağrısı

Genel bakış
Bilek ağrısına genellikle ani yaralanmalardan kaynaklanan burkulmalar veya kırıklar neden olur. Ancak bilek ağrısı, tekrarlayan stres, artrit ve karpal tünel sendromu gibi uzun vadeli sorunlardan da kaynaklanabilir.
Bilek ağrısına pek çok faktör yol açabileceğinden, kesin nedeni teşhis etmek zor olabilir, ancak doğru tedavi ve iyileşme için doğru bir teşhis şarttır.
Belirtiler
Bilek ağrısı nedene bağlı olarak değişebilir. Örneğin, osteoartrit ağrısı genellikle donuk bir diş ağrısına benzer olarak tanımlanırken, karpal tünel sendromu genellikle geceleri karıncalanma hissine neden olur. Bilek ağrınızın tam yeri, semptomlarınızın arkasında ne olduğuna dair ipuçları da sağlar.

Ne zaman doktora görünmeli
Tüm bilek ağrıları tıbbi bakım gerektirmez. Küçük burkulmalar ve incinmeler genellikle buza, dinlenmeye ve ağrı kesici ilaçlara yanıt verir. Ancak ağrı ve şişlik birkaç günden uzun sürerse veya daha da kötüleşirse doktorunuza görünün. Gecikmiş tanı ve tedavi, zayıf iyileşmeye, hareket açıklığının azalmasına ve uzun süreli sakatlığa neden olabilir.

Eklenme Tarihi: 18.10.2021 (Hastalıklar / Ağrılar)
Bilek Ağrısının Sebepleri
Rahim Kanseri

Rahim Kanseri

Tütün ve Kanser

Tütün ve Kanser

Kanser Saç Dökülmesi

Kanser Saç Dökülmesi


Ana Sayfa Covid-19 M. İlker ÜNAL Yazıları Gizlilik Kullanım Koşulları Hakkında İletişim
Tüm Hakları Saklıdır. Copyright 2020 © Kurumsal E-Posta Adresimiz: bilgi@saglicaklagel.com
Bilek Ağrısı


Sağlık Sitesi